Katowice Męskie Granie 2017


Galeria


Scena Główna

Kortez

Kortez

28-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku.

Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które złożyły się na jego oficjalne demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EP-ka zatytułowana Jazzboy Session EP, z utworami: “Zostań”, “Joe” i “Co Myślisz?”.

24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta “Bumerang”, która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej przyjętych i sprzedających się płyt w ostatnich latach, mająca już status podwójnej platyny. Artyście dała Fryderyka za Debiut Roku oraz nominacje w trzech innych kategoriach.

Kortez został także wyróżniony nagrodą im. Anny Jantar w koncercie opolskich Debiutów i „Mateuszem” Trójki w kategorii debiut, za: "umiejętność wyrażania w prostych słowach wielu skomplikowanych emocji i zebranie ich w spójną całość na płycie »Bumerang« oraz za dotarcie do szerokiej publiczności z niełatwym i odbiegającym od komercyjnych standardów przekazem artystycznym".

Kortez:
„Nie mam szkoły i długich lat pracy w temacie komponowania. Po prostu staram się jak najlepiej odzwierciedlić to, co czuję. Myślę, że emocji nie da się oszukać. Będąc wesołym, nie jesteś w stanie wyrzucić z siebie gniewu, bo on będzie nieprawdziwy i wszyscy to wyczują. Czysta emocja jest emocją, próba jej podrobienia pozostaje tylko próbą i nigdy nie jest emocją.”
(źródło: muzyka.onet.pl)

XXANAXX

XXANAXX

XXANAXX to duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michäl Wu. Wszystko zaczęło się, gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem. Michał zaś poszukiwał wokalistki o nietypowym, charakterystycznym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 i już po kilku miesiącach ukazał się debiutancki singiel duetu zatytułowany “Disappear”.

W sierpniu 2013 roku nakładem wytwórni U Know Me Records ukazała się pierwsza EP-ka XXANAXX-u, z której pochodzą także utwory “Broken Hope” i “Got U Under”. Już tylko dzięki temu wydawnictwu duet otrzymał zaproszenia na duże festiwale, do tego doszły koncerty w czołowych klubach w całych kraju. W efekcie zespół otrzymał nagrodę “Debiut Roku 2013” przyznany zespołowi przez portal Brand New Anthem. Portal Muno.pl z kolei w 2014 roku nagrodził XXANAXX jako “Zespół Roku”.

Wydany już w barwach Warner Music Poland debiutancki album duetu zatytułowany “Triangles” ukazał się w maju 2014. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przed media, fanów oraz środowisko muzyczne, nie tylko w Polsce, ale też i za granicą. To z niej pochodzą popularne single “Story”, “Stay” oraz “Garden”, znane z wielu anten radiowych oraz z najlepszych klubowych parkietów. Po zakończeniu w grudniu 2015 roku udanej trasy koncertowej po Polsce XXANAXX oddał się pracy nad ich oczekiwanym drugim albumem. Jej owoce fani duetu poznali w czerwcu, kiedy to swoją premierę miała płyta zatytułowana „FWRD“. Ten bardziej popowo zorientowany materiał to także pierwsze zderzenie XXANAXXU z polskojęzycznym repertuarem.
Chwilę po premierze „FWRD“ zespół rozpoczął cykl występów podczas najważniejszych letnich imprez muzycznych w kraju, zwieńczonych udziałem w finale ubiegłorocznej trasy Męskiego Grania w Żywcu. Po festiwalowych i plenerowych letnich występach XXANAXX wyruszył z „FWRD“ w jesienną trasę po klubach, w ramach której odwiedzili 16 miast.

Rok 2017 to dla XXANAXXU jak na razie koncert w legendarnym studiu im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie radiowej Trójki, dwa wyprzedane występy w warszawskim Teatrze Syrena, nominacja do Fryderyka w kategorii „Album Roku – elektronika“ oraz ponownie nagroda dla „Artysty Roku“ w plebiscycie Munoludy portalu Muno.pl
XXANAXX w wydaniu koncertowym to aktualnie 4-osobowy zespół, w skład którego poza Klaudią i Michałem wchodzą wokalista i klawiszowiec Wojtek Baranowski oraz perkusista Gniewomir Tomczyk.

Klaudia Szafrańska:
„Chcemy robić swoje. Jeżeli mielibyśmy się dopasować do tego, co leci w radiach, to byłoby to dla nas trudne. Moglibyśmy się do końca z tym nie utożsamiać i sami siebie oszukiwać. Po prostu robimy muzykę, która naszym zdaniem powinna już wypłynąć. Jeżeli ktoś uważa, że to wciąż zbyt alternatywne na mainstream – trudno.” (źródło: rytmy.pl)

ŁĄKI ŁAN

ŁĄKI ŁAN

Granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie, a studio jest jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko - międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty pisane przez Włodka „Paprodziada” Dembowskiego, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

Niezwykłe kostiumy i performance sceniczny zespołu tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock.

O powstaniu zespołu na oficjalnym profilu na Facebooku piszą tak: „Dawno, dawno temu za górami, za lasami w centrum stolicy założył zespół Jarek i Piotrek i jak już założyli to mają założony”. Pierwszy album wydali w 2005 roku, za drugi – „ŁąkiŁanda” dostali już nominację do Fryderyka. Dobre recenzje zebrało także kolejne wydawnictwo grupy - „Armanda”. W listopadzie 2016 ukazała się najnowsza płyta Łąki Łan "Syntonia", którą promują single "Pola Ar" i „Bombaj”. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”

Włodek „Paprodziad” Dembowski:
„Cały czas chcemy tworzyć to co nam w serduszkach gra. Tworzyć muzykę radosną, energetyczną, nietuzinkową, żywą , dającą pozytywnego kopa. Mimo tego, że jest dużo elektroniki coraz więcej sampli się pojawia, duży nacisk kładziemy na to, żeby większość była grana na żywo, to jest nasza charakterystyczna cecha.” (źródło: ekologia.pl)
Skład zespołu:
Jarosław „Poń Kolny” Jóźwik – instrumenty klawiszowe
Michał „Bonk” Chęć – gitara, wokal
Piotr „Mega Motyl” Koźbielski – perkusja, voc.
Włodzimierz „Paprodziad” Dembowski – wokal
Bartek „Zając Cokictokloc” Królik – gitara basowa, instrumenty klawiszowe., wokal
Marek „Jeżus Marian” Piotrowski – instrumenty klawiszowe 
Piotr „Boykot” Pacak – wokal
Michał „Yewiór” Kowalski

TRIBUTE TO VOO VOO

TRIBUTE TO VOO VOO

Wkrótce dowiesz się więcej

VOO VOO

VOO VOO

Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Niezmiennie patrzą w przyszłość, a każdy ich album to otwarcie kolejnego etapu. Podobnie jest z ich najnowszym projektem – albumem „7”. Jak żartuje Wojciech Waglewski: „Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić...”. To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku albumu „Dobry wieczór”, spowodowało skutek odwrotny – album uzyskał status Złotej Płyty a piosenka „Gdybym” z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova, długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki.

Kluczem do płyty pt. „7”, która premierę miała 7 marca, jest czas i jego nieustanny upływ. Na nowym albumie VOO VOO znalazło się zaledwie siedem, za to długich utworów, a każdy z nich jest zatytułowany od kolejnych dni tygodnia. Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4, a także w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski. Piotr „ Emade” Waglewski materiał zmiksował i współpracował przy jego produkcji.

Na trasie Męskiego Grania zobaczymy w tym roku koncert specjalny dedykowany grupie. W projekcie TRIBUTE TO VOO VOO, utwory zespołu zaaranżuje WACŁAW ZIMPEL, a w roli wokalistów wystąpią CZESŁAW MOZIL, GABA KULKA i KRZYSZTOF ZALEWSKI.

Wojciech Waglewski:
„Kiedyś chodziło się na rockowe koncerty, aby posłuchać instrumentalistów, a dzisiaj – piosenek, które są wykonywane tak samo jak na płycie. W tym kontekście my się wyróżniamy - i może dlatego ludzie przychodzą na nasze występy. Okazuje się po latach, że warto było ćwiczyć kiedyś te nudne wprawki.” (źródło: muzyka.onet.pl)

Skład zespołu:
Wojciech Waglewski (wokal, gitara)
Michał Bryndal (perkusista)
Karim Martusewicz (basista)
Mateusz Pospieszalski (saksofon i wokal)

KRZYSZTOF ZALEWSKI

KRZYSZTOF ZALEWSKI

Muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Dwukrotnie znalazł się w składzie Męskie Granie Orkiestra, brawurowo wykonując m.in. utwór „Obracam w palcach złoty pieniądz” z repertuaru Perfectu.

Po wydaniu debiutanckiej płyty Pistolet w 2004 roku zniknął na dziewięć lat z pierwszego planu na scenie. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie. Występował przez ten okres na scenie m.in. z Katarzyną Nosowską, BRODKĄ, oraz zespołami HEY i Muchy.

W 2013 roku powrócił z autorską, trudną do zakwalifikowania płytą "Zelig", za którą zebrał bardzo dobre recenzje i zyskał liczne grono fanów. Obecnie promuje najnowszy krążek „Złoto”, wpisujący się w tę szkołę grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy lepiej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar.

Materiał promował singiel „Miłość miłość”, który dotarł do czołówki Listy Przebojów Trójki, a teledysk do niego na YouTube wyświetlony został już ponad 2,5 mln razy. – Klip ten jest zapisem happeningu z udziałem Natalii Przybysz, moim, artysty performera Blue i publiczności, który odbył się w Krakowie. Próbowaliśmy stworzyć, odegrać metaforę związku odnosząc się do sztuki tworzenia mandali. Czerpaliśmy również bezwstydnie z pięknego happeningu Mariny Abramović, więc centrum naszej mandali stanowi patrząca sobie w oczy para (Natalia i ja) – opowiadał o teledysku Zalewski.
Album „Złoto” jednak to nie same ballady, śpiewane do wtóru łkającej cicho gitary – choć i dla poszukujących takich wrażeń coś się znajdzie… Na płycie dominują numery dynamiczne, czy wręcz drapieżne. W porównaniu z poprzednią płytą uproszczone jednak zostały aranżacje, bardziej organiczne jest brzmienie i bardziej bezpośredni przekaz. Za "Złoto" KRZYSZTOF ZALEWSKI otrzymał dwie nominacje do Fryderyka 2017.

KRZYSZTOF ZALEWSKI:
„To, co ludzie być może wyczuwają, to brak ściemy. Ja nic nie udaję, autentycznie kocham to co robię. Na każdym koncercie i przy każdym nagraniu odczuwam z tego niekłamaną radość. Jeśli ktoś był na moim koncercie to wie, że mogę wyjść z gorączką, a i tak adrenalina mnie poniesie.” (źródło: muzyka.onet.pl)

BRODKA

BRODKA

Najpierw, za sprawą popularnego talent show, została nastoletnią gwiazdą, później musiała udowodnić, że na to zasłużyła. Nie było łatwo, ale każdym kolejnym nagraniem udowadnia, że jest już dojrzałą artystką odważnie wychodzącą poza schematy i utarte ścieżki.

Pierwszy album wydała w 2004 roku mając zaledwie 17 lat i już wtedy dostała nominację do Paszportu Polityki w kategorii ESTRADA. Po wydana sześć lat później „Grandzie” nikt już nie ma wątpliwości, że miejsce Moniki Brodki jest na szczycie. Płyta uzyskała status podwójnej platyny, a artystka została nagrodzona trzema Fryderykami (9 nominacji). W 2012 roku poszła za ciosem, nagrywając fenomenalny minialbum „LAX”, którym pokazała się z zupełnie nowej, roztańczonej strony, a ci, którzy widzieli ją na koncertach, wiedzą, że po Monice spodziewać się można właściwie wszystkiego – zniewalających refrenami piosenek, rytmów klubowych i alternatywnych poszukiwań. Kolejną płytą znów zaskoczyła. Najnowsza "Clashes" to album utkany z kontrastów. Posępne, kościelne organy i pełen wigoru punk rock, teksty o namiętności, miłosnym szaleństwie, ale i o kuszącej otchłani śmierci. Album, wyprodukowany przez nagrodzonego Grammy Noah Georgesona (znanego ze współpracy z Devendrą Banhartem, Joanną Newson czy The Strokes), ukazał się w maju 2016 nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. A Brodka zaprezentowała już swoje nowe sceniczne wcielenie m. in. na festiwalach OFF w Katowicach, Spring Break w Poznaniu, Colours of Ostrava w Czechach, SXSW w Austin, USA, a także na trasie 10 koncertów w Wielkiej Brytanii.

BRODKA:
Moja płyta opowiada o jakiejś duchowości, o duszy, która gdzieś ulatuje, o naszym wnętrzu, spojrzeniu wewnątrz siebie albo na siebie z boku. Dotknięciu czegoś, co często wymyka się naszym myślom. (Źródło:Muzyka.Onet.pl)

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

Niepokorni i niepowtarzalni. Oryginalni i niekonwencjonalni. Artyści z krwi i kości. Mieszają style, łączą gatunki, szukają własnej drogi. Muzycy, którzy nie oglądają się na innych, lecz sami tworzą trendy.
Dowiedz się więcej.

ØRGANEK

ØRGANEK

Wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań. Jedna z najbardziej wyrazistych osobowości polskiej sceny. Mistrzowsko miesza gatunki i pokazuje, że w muzyce warto iść własną ścieżką.

Tomasz Organek ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Z zespołem SOFA zdobył Fryderyka 2006 w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Jest liderem i założycielem kwartetu ØRGANEK, który w 2014 roku zatrząsł polską sceną debiutanckim albumem „Głupi”. Krążek osiągnął status platynowej płyty i dał zespołowi nominację do Fryderyka 2015 za NAJLEPSZY ALBUM ROKU. Drugi album „Czarna Madonna“ (2016) osiągnął już status złotej płyty i zdobył dwa Fryderyki w roku 2017 w kategorii ALBUM ROKU ROCK oraz  UTWÓR ROKU dla singla „Mississippi w ogniu“.

Tomasz Organek jest też laureatem innych prestiżowych nagród m.in Nagrody Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego czy Nagrody Offensywy Trójki - Szczoty w 2015 i 2016 roku. W projekcie Męskie Granie występuje od 2014 roku, od 2016 jako szef muzyczny Męskie Granie Orkiestra. Jest honorowym Ambasadorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

ØRGANEK:
„Gdy się nagrywa muzykę, to trzeba ją zrobić wyłącznie w stu procentach w zgodzie z samym sobą. Jeżeli to zdobędzie uznanie ludzi i oni się z tym zidentyfikują, to już jest komplet, idealna sprawa. Uważam, że w jakąkolwiek sztukę macza się palce, to trzeba to robić dla siebie: wyrazić, zawrzeć to, co dla ciebie ważne.” (źródło: www.fabrykazespolow.pl)

ROGUCKI

ROGUCKI

Fanom muzyki znany jako wokalista rockowej formacji COMA i wykonawca solowy, w swoich scenicznych wykonaniach łączący elementy poezji, rocka i teatru. Charyzmatyczny i wszechstronny artysta, potrafiący na scenie wytworzyć prawdziwą magię.

Na początku kariery brał udział w festiwalach piosenki artystycznej, gdzie zdobył wiele nagród m.in. II nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie 2002, Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2004 i Grand Prix Festiwalu Spotkania Zamkowe w Olsztynie 2004.

Z zespołem COMA zdobywca czterech Fryderyków za najlepszy album rockowy w latach 2004, 2006, 2009, 2012 oraz Fryderyka dla Wokalisty Roku 2009. Laureat nagrody imienia Grzegorza Ciechowskiego. Współpracował z wieloma artystami, m.in. z holenderską grupą Within Temptation, z którą nagrał utwór „Whole World is Watching”. Był jurorem w trzech edycjach programu Must Be The Music w telewizji Polsat.

Wydał trzy albumy solowe, na których pokazał inne, bardziej liryczne oblicze twórczości. "Loki - Wizja Dźwięku" (2011, Mystic Production) to koncept album opowiadający historię opartą na dramacie Bertolda Brechta "Baal", kolejny album "95-2003" (2012, Mystic Production) to zbiór utworów napisanych we wczesnej młodości, nagranych w nowoczesnych aranżacjach. „J. P. Śliwa” (2015, Agora), to z kolei płyta niemożliwa i utopijna, płyta - wyzwanie. Tym razem to koncept album składający się z trzech artystycznych komponentów: płyty z utworami, tekstu dramatycznego oraz grafik uzupełniających przekaz i wymowę wydawnictwa.

ROGUCKI:
„Szukam oryginalnego języka, dzięki któremu moja treść i to co mam do przekazania zaspokoi impuls zmuszający mnie do tworzenia. Mój sposób szukania jest odpowiedzią na sposób postrzegania rzeczywistości. Piosenka i rozrywka muzyczna niesie w sobie potencjał autonomicznego dzieła sztuki.” (Źródło: dlastudenta.pl)

Scena Ż

KAROOSELA

KAROOSELA

Zespół został założony w 2016 r. przez Piotra Karpienię, laureata programów „Przebojem na Antenę” (2003), „Mam Talent” (2011) i finalisty irlandzkiego TV Show "You're a Star" (2008). W 2012 roku wydał debiutancki album „Mój świat”, promowany singlem „Zagubiona”.

W skład grupy KAROOSELA wchodzą również: Piotr Mikulski (perkusja) i Rafał Lemieszko (gitara basowa) oraz Bogdan Topolski, jeden z czołowych gitarzystów polskiej sceny rockowej i bluesowej, w przeszłości grający m.in. z grupami Shamrock, Night Come, Flesh Creep. Ich muzyczne korzenie sięgają do brzmień lat 70., 80. i 90. Fascynują ich też nowe rozwiązania i możliwości technologiczne. Obecnie grupa skupia się na pracy nad nowym albumem i koncertach.

Piotr Karpienia:
„Muzyka KAROOSELI to wypadkowa dwóch wydawałoby się odrębnych światów, które scalone w jeden ładunek energetyczny dają niesamowita frajdę publiczności i nam samym. Teksty musicie zinterpretować sami, bo przecież nie każdy miał "Ojca Mordercę".”

Kroki

Kroki

Kroki to wypadkowa kilku muzycznych światów. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner, i basista Paweł Stachowiak. Ich debiutancka EP-ka „Stairs” zachwyca brzmieniami, harmoniami i emocjami. To siedem utworów, wśród których są nastrojowe, melancholijne piosenki, ale także mocniejsze, taneczne kompozycje.

Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość, a ich debiutancki materiał to przykład na to, czym zaowocować może spotkanie trzech artystycznych indywidualności.

Kroki zwróciły na siebie uwagę świetną sesją live nagraną dla cyklu Sofar, a ich występ jest jednym z najpopularniejszych spośród polskich wykonawców. Kolejnym ważnym wydarzeniem dla zespołu był występ na Spring Break Festival w Poznaniu - jego efektem było podpisanie kontraktu wydawniczego z wytwórnią Kayax. Debiutancki materiał ukazał się w październiku 2016. Został świetne przyjęty, co potwierdzają nominacje do wielu nagród m.in. Fryderyków, Munoludów czy nagród Gazety Wyborczej.

Kroki:
„Nasza muzyka jest bardzo zróżnicowana. Mamy wiele inspiracji, każdy utwór jest trochę z innej beczki, więc naprawdę ciężko jest sklasyfikować, jaki to gatunek muzyczny.”
(źródło: rgltr.pl)

Bisz & B.O.K.

Bisz & B.O.K.

Jarosław Jaruszewski, czyli Bisz - raper, poeta, kulturoznawca oraz autor słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca złotej płyty za album „Wilk chodnikowy”, artysta roku 2012 magazynu Aktivist. Jego wydana w 2014 roku płyta „Labirynt Babel” nagrana została razem z macierzystym zespołem B.O.K, z którym w szerokim instrumentalnym składzie gra świetnie odbierane koncerty.

Jesienią ubiegłego roku ukazała się płyta Bisza nagrana w duecie z liderem zespołu Pustki, Radkiem Łukasiewiczem. To międzygatunkowa podróż w dorosłość, w treści pełna wilczego humoru, a na płaszczyźnie muzycznej odważnie wkraczająca w alternatywę. Jest to całkiem nowy kierunek w twórczości artysty, który po raz kolejny zaskoczy swoich słuchaczy i może stać się odkryciem dla zupełnie nowych odbiorców. Pierwszy utwór zapowiadający album zebrał pozytywne opinie i stał się singlem tygodnia w "Programie Alternatywnym" Radiowej Trójki.

Koncertowa odsłona albumu to muzyczna uczta w wykonaniu liczącego siedem osób live bandu B.O.K, który ma za sobą świetne przyjęcie na ważnych festiwalach, a także setkach koncertów w całym kraju. Wizytówką B.O.K jest sprawne poruszanie się po całym gatunkowym spektrum - od muzyki bitowej do ciężkich gitarowych brzmień, od klasycznych skrzypcowych motywów do jazzowych improwizacji.

Bisz:

„Każdy koncert różni się od drugiego i to jest bardzo ważne - energia jest świeża. Jestem fanem takiego grania - nasze bity przełożone na instrumenty tworzą dziwną muzykę, którą trudno klasyfikować gatunkowo. Momentami jest rockowo, momentami bardziej jazzowo - bardzo mi odpowiada ta mieszanka różnych klimatów. Nie robimy typowego hip-hopu, choć w sumie trudno jest zdefiniować, czym tak naprawdę jest "typowy hip-hop". To przecież muzyka stale rozwijająca się.” (źródło: dlastudenta.pl)

SORRY BOYS

SORRY BOYS

Zespół powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła charyzmatyczna wokalistka Bela Komoszyńska. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje.

Kolejne wydawnictwo SORRY BOYS „Vulcano”, wydane zostało trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Płyta ugruntowała pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.

W roku 2016 muzycy zaprezentowali najnowszy album „Roma”, napisany w połowie po polsku i angielsku, który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt, m.in. Gazety Wyborczej, która napisała: „To jeden z tych zespołów, który tchnął nowe życie w polski pop, który szturmem wziął sceny klubowe i festiwalowe. lch ostatni album "Roma" to majstersztyk.” Wydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku - Muzyka Alternatywna” i przysporzyło wielu nowych fanów, a singiel „Zwyczajne Cuda” dotarł do pierwszej dziesiątki Listy Przebojów Trójki.

SORRY BOYS intensywnie koncertują grając trasy klubowe i goszcząc na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grupa pojawiła się także na zagranicznych imprezach. Szczególne uznanie zdobyła podczas jednego z najważniejszych festiwali „The Great Escape” w brytyjskim Brighton. W tym roku SORRY BOYS pojawią się na scenie głównej festiwalu Open’er oraz wezmą udział w koncertach Męskiego Grania.

Bela Komoszyńska:
„Działanie jest zaprzeczeniem stagnacji, rozwój – synonimem życia. Żeby mieć coś nowego, ciekawego do powiedzenia innym, coś się musi przecież wydarzyć w nas samych. Ważne są też bodźce zewnętrzne. Wtedy, gdy zdajemy sobie sprawę, że coś nowego nie zachodzi tylko w naszych głowach, ale jest odczuwalne też przez innych ludzi.” (źródło: uwlonijmuzyke.pl)

Skład zespołu:
Bela Komoszyńska – wokal, instrumenty klawiszowe
Tomasz Dąbrowski – gitara
Piotr Blak – gitara, instrumenty klawiszowe
Maciej Gołyźniak - perkusjaZobacz również

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu zbierania informacji, które pomagają nam usprawnić obsługę witryny, dostosować nasze reklamy do Twoich preferencji oraz ulepszyć nasze produkty i usługi.

Zgadzając się, akceptujesz zasady dot. prywatności i plików cookies obowiązujące w niniejszej witrynie internetowej. Ustawienia cookies (w tym ich blokadę) możesz zmieniać w ustawieniach Twojej przeglądarki w każdej chwili. Tu znajdziesz szczegółowe informacje o polityką prywatności i plików cookies.