Poznań Męskie Granie 2017


Galeria


Scena Główna

Me And That Man

Me And That Man

Wspólny projekt Adama Nergala Darskiego, lidera znanego na całym świecie zespołu Behemoth oraz Johna Portera - weterana polskiej sceny rockowej. Ich wydany 24 marca album „Me And That Man” już tydzień po znalazł się na trzecim miejscu najlepiej sprzedających się w Polsce wydawnictw. Płyta zyskała bardzo dobre recenzje w kraju i zagranicą, a dziennikarze muzyczni okrzyknęli projekt „wydarzeniem” i „debiutem roku”.

- Wychodzimy ze strefy komfortu, żeby zredefiniować to kim jesteśmy jako artyści. O tej drodze i nie tylko opowiada płyta “Songs of Love and Death”,  z której jesteśmy potwornie dumni! Me And That Man to nowe rozdanie, nowy ekscytujący rozdział w życiu moim i Mr Portera. Zapraszamy do naszego kościoła… tylko pamiętajcie, że ten kościół jest czarny! – zapowiadał płytę Nergal.

Pierwszym singlem, zaśpiewanym przez Nergala w języku polskim, był „Cyrulik Jack”. Angielska wersja tej piosenki nosi tytuł „My Church is Black”. W mrocznym teledysku do tego utworu możemy zobaczyć muzyków którzy nagrali płytę Me And That Man - Nergala, Johna Portera, Wojtka Mazolewskiego i Łukasza Kumańskiego,  ale także Pawła Małaszyńskiego i Andrzeja Saramonowicza. - Ta piosenka to deklaracja, to nowa energia, odkrywanie wymiarów nowego dla mnie gatunku muzycznego, którego wcześniej nigdy głębiej nie poznałem. Utwór naturalnie buduje most pomiędzy dwoma światami: radykalną sceną, z której się wywodzę i nowym obszarem pełnym cieni i znaków zapytania. Podróż w ten nowy wymiar jest cholernie podniecająca i inspirująca – mówi o „Cyruliku Jacku” Nergal.

Kolejnymi singlami do których powstały zjawiskowe teledyski były piosenki „Ain’t Much Loving” i „Cross My Heart And Hope To Die”, w którym gościnnie na akordeonie zagrał Czesław Mozil, a w chórkach można usłyszeć Keva Foxa i Piotra Połacia z Figo Fagot.

Po sukcesie zagranicznej trasy (wyprzedany koncert w Londynie), we wrześniu zespół Me And That Man wyruszy w Polską trasę promującą płytę. Obok Nergala i Johna w składzie koncertowym Me And That Man znaleźli się również basista Matteo Bassoli oraz Łukasz Kumański na instrumentach perkusyjnych. 

John Porter: 
Projekt Me And That Man to dwóch samotnych facetów, którzy znaleźli się w miejscu, w którym nie byli nigdy wcześniej, którzy nagle poznają się i podają sobie ręce. To pokazuje, jak muzyka zbliża: dwóch zupełnie obcych ludzi rozpoczyna wspólną, artystyczną przygodę. Nie było to łatwe, ale obydwaj  zdecydowaliśmy, że nie pójdziemy na żadne kompromisy, które są nieodłącznym niebezpieczeństwem każdej muzycznej współpracy. Na szczęście wiemy, że w tym przypadku, tym lepiej dla nas.

ØRGANEK

ØRGANEK

Wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań. Jedna z najbardziej wyrazistych osobowości polskiej sceny. Mistrzowsko miesza gatunki i pokazuje, że w muzyce warto iść własną ścieżką.

Tomasz Organek ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Z zespołem SOFA zdobył Fryderyka 2006 w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Jest liderem i założycielem kwartetu ØRGANEK, który w 2014 roku zatrząsł polską sceną debiutanckim albumem „Głupi”. Krążek osiągnął status platynowej płyty i dał zespołowi nominację do Fryderyka 2015 za NAJLEPSZY ALBUM ROKU. Drugi album „Czarna Madonna“ (2016) osiągnął już status złotej płyty i zdobył dwa Fryderyki w roku 2017 w kategorii ALBUM ROKU ROCK oraz  UTWÓR ROKU dla singla „Mississippi w ogniu“.

Tomasz Organek jest też laureatem innych prestiżowych nagród m.in Nagrody Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego czy Nagrody Offensywy Trójki - Szczoty w 2015 i 2016 roku. W projekcie Męskie Granie występuje od 2014 roku, od 2016 jako szef muzyczny Męskie Granie Orkiestra. Jest honorowym Ambasadorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

ØRGANEK:
„Gdy się nagrywa muzykę, to trzeba ją zrobić wyłącznie w stu procentach w zgodzie z samym sobą. Jeżeli to zdobędzie uznanie ludzi i oni się z tym zidentyfikują, to już jest komplet, idealna sprawa. Uważam, że w jakąkolwiek sztukę macza się palce, to trzeba to robić dla siebie: wyrazić, zawrzeć to, co dla ciebie ważne.” (źródło: www.fabrykazespolow.pl)

PRO8L3M

PRO8L3M

PRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Stołeczny duet tworzony przez Oskara i Steeza zadebiutował w 2013 kontrowersyjnym materiałem EP C30C39, który dla jednych był długo oczekiwanym powiewem świeżości, a dla innych wątpliwym i trudnym do sklasyfikowania fenomenem.

Produkcyjne pomysły Steeza znalazły ujście w ich kolejnej produkcji  - mixtape’ie "Art Brut", którego pierwszy nakład wyprzedał się w dniu premiery. Szeroko komentowany w mediach materiał, ponad 30 koncertów i nagroda Artysty Roku magazynu Aktivist zagwarantowały zespołowi pozycję jednego z najciekawszych projektów na scenie.

Po trzech latach od pierwszego wydawnictwa PRO8L3M zadebiutował długo wyczekiwanym, pełnoprawnym LP, który w ciągu miesiąca uzyskał status Złotej Płyty. Przepełnione zwrotami akcji historie Oskara opowiedziane z właściwą mu finezją, dopełnia nowoczesne, brudne brzmienie muzyki Steeza, odwołujące się do estetyki rodem z filmów sci-fi lat 80. Nie ma tam miejsca na nieprzemyślane, przypadkowe dźwięki, a teksty Oskara balansujące na granicy mrocznych fantazji i charakterystycznego dla niego poczucia humoru, dotykają uniwersalnych tematów osadzonych w wykreowanej przez narrację przyszłości.

Trasa promująca materiał PRO8L3M LP zaowocowała 27 koncertami, z których 23 zostały wyprzedane. I mimo, że finałowy koncert w Warszawie przyciągnął ponad 2000 widzów, grupa chętnie występuje także w kameralnych, ciemnych przestrzeniach małych klubów koncertowych w całej Polsce.  

Oskar:
„Pisząc teksty, jestem egoistą – myślę tylko o tym, co chcę powiedzieć, a nie o tym, co ludzie chcieliby usłyszeć. Choć jestem wdzięczny słuchaczom, że później jarają się moimi wersami. To, jak świetnie odbierają te kawałki, najlepiej czuć na koncertach: człowiek na scenie czuje, jak energia włożona w utwory, wraca z publiczności ze zdwojoną siłą. To znacznie lepsze niż jakieś cyferki – wyświetlenia na YouTube czy ilość sprzedanych płyt.” (źródło: ckm.pl)

XXANAXX

XXANAXX

XXANAXX to duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michäl Wu. Wszystko zaczęło się, gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem. Michał zaś poszukiwał wokalistki o nietypowym, charakterystycznym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 i już po kilku miesiącach ukazał się debiutancki singiel duetu zatytułowany “Disappear”.

W sierpniu 2013 roku nakładem wytwórni U Know Me Records ukazała się pierwsza EP-ka XXANAXX-u, z której pochodzą także utwory “Broken Hope” i “Got U Under”. Już tylko dzięki temu wydawnictwu duet otrzymał zaproszenia na duże festiwale, do tego doszły koncerty w czołowych klubach w całych kraju. W efekcie zespół otrzymał nagrodę “Debiut Roku 2013” przyznany zespołowi przez portal Brand New Anthem. Portal Muno.pl z kolei w 2014 roku nagrodził XXANAXX jako “Zespół Roku”.

Wydany już w barwach Warner Music Poland debiutancki album duetu zatytułowany “Triangles” ukazał się w maju 2014. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przed media, fanów oraz środowisko muzyczne, nie tylko w Polsce, ale też i za granicą. To z niej pochodzą popularne single “Story”, “Stay” oraz “Garden”, znane z wielu anten radiowych oraz z najlepszych klubowych parkietów. Po zakończeniu w grudniu 2015 roku udanej trasy koncertowej po Polsce XXANAXX oddał się pracy nad ich oczekiwanym drugim albumem. Jej owoce fani duetu poznali w czerwcu, kiedy to swoją premierę miała płyta zatytułowana „FWRD“. Ten bardziej popowo zorientowany materiał to także pierwsze zderzenie XXANAXXU z polskojęzycznym repertuarem.
Chwilę po premierze „FWRD“ zespół rozpoczął cykl występów podczas najważniejszych letnich imprez muzycznych w kraju, zwieńczonych udziałem w finale ubiegłorocznej trasy Męskiego Grania w Żywcu. Po festiwalowych i plenerowych letnich występach XXANAXX wyruszył z „FWRD“ w jesienną trasę po klubach, w ramach której odwiedzili 16 miast.

Rok 2017 to dla XXANAXXU jak na razie koncert w legendarnym studiu im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie radiowej Trójki, dwa wyprzedane występy w warszawskim Teatrze Syrena, nominacja do Fryderyka w kategorii „Album Roku – elektronika“ oraz ponownie nagroda dla „Artysty Roku“ w plebiscycie Munoludy portalu Muno.pl
XXANAXX w wydaniu koncertowym to aktualnie 4-osobowy zespół, w skład którego poza Klaudią i Michałem wchodzą wokalista i klawiszowiec Wojtek Baranowski oraz perkusista Gniewomir Tomczyk.

Klaudia Szafrańska:
„Chcemy robić swoje. Jeżeli mielibyśmy się dopasować do tego, co leci w radiach, to byłoby to dla nas trudne. Moglibyśmy się do końca z tym nie utożsamiać i sami siebie oszukiwać. Po prostu robimy muzykę, która naszym zdaniem powinna już wypłynąć. Jeżeli ktoś uważa, że to wciąż zbyt alternatywne na mainstream – trudno.” (źródło: rytmy.pl)

BRODKA

BRODKA

Najpierw, za sprawą popularnego talent show, została nastoletnią gwiazdą, później musiała udowodnić, że na to zasłużyła. Nie było łatwo, ale każdym kolejnym nagraniem udowadnia, że jest już dojrzałą artystką odważnie wychodzącą poza schematy i utarte ścieżki.

Pierwszy album wydała w 2004 roku mając zaledwie 17 lat i już wtedy dostała nominację do Paszportu Polityki w kategorii ESTRADA. Po wydana sześć lat później „Grandzie” nikt już nie ma wątpliwości, że miejsce Moniki Brodki jest na szczycie. Płyta uzyskała status podwójnej platyny, a artystka została nagrodzona trzema Fryderykami (9 nominacji). W 2012 roku poszła za ciosem, nagrywając fenomenalny minialbum „LAX”, którym pokazała się z zupełnie nowej, roztańczonej strony, a ci, którzy widzieli ją na koncertach, wiedzą, że po Monice spodziewać się można właściwie wszystkiego – zniewalających refrenami piosenek, rytmów klubowych i alternatywnych poszukiwań. Kolejną płytą znów zaskoczyła. Najnowsza "Clashes" to album utkany z kontrastów. Posępne, kościelne organy i pełen wigoru punk rock, teksty o namiętności, miłosnym szaleństwie, ale i o kuszącej otchłani śmierci. Album, wyprodukowany przez nagrodzonego Grammy Noah Georgesona (znanego ze współpracy z Devendrą Banhartem, Joanną Newson czy The Strokes), ukazał się w maju 2016 nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. A Brodka zaprezentowała już swoje nowe sceniczne wcielenie m. in. na festiwalach OFF w Katowicach, Spring Break w Poznaniu, Colours of Ostrava w Czechach, SXSW w Austin, USA, a także na trasie 10 koncertów w Wielkiej Brytanii.

BRODKA:
Moja płyta opowiada o jakiejś duchowości, o duszy, która gdzieś ulatuje, o naszym wnętrzu, spojrzeniu wewnątrz siebie albo na siebie z boku. Dotknięciu czegoś, co często wymyka się naszym myślom. (Źródło:Muzyka.Onet.pl)

ROGUCKI

ROGUCKI

Fanom muzyki znany jako wokalista rockowej formacji COMA i wykonawca solowy, w swoich scenicznych wykonaniach łączący elementy poezji, rocka i teatru. Charyzmatyczny i wszechstronny artysta, potrafiący na scenie wytworzyć prawdziwą magię.

Na początku kariery brał udział w festiwalach piosenki artystycznej, gdzie zdobył wiele nagród m.in. II nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie 2002, Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2004 i Grand Prix Festiwalu Spotkania Zamkowe w Olsztynie 2004.

Z zespołem COMA zdobywca czterech Fryderyków za najlepszy album rockowy w latach 2004, 2006, 2009, 2012 oraz Fryderyka dla Wokalisty Roku 2009. Laureat nagrody imienia Grzegorza Ciechowskiego. Współpracował z wieloma artystami, m.in. z holenderską grupą Within Temptation, z którą nagrał utwór „Whole World is Watching”. Był jurorem w trzech edycjach programu Must Be The Music w telewizji Polsat.

Wydał trzy albumy solowe, na których pokazał inne, bardziej liryczne oblicze twórczości. "Loki - Wizja Dźwięku" (2011, Mystic Production) to koncept album opowiadający historię opartą na dramacie Bertolda Brechta "Baal", kolejny album "95-2003" (2012, Mystic Production) to zbiór utworów napisanych we wczesnej młodości, nagranych w nowoczesnych aranżacjach. „J. P. Śliwa” (2015, Agora), to z kolei płyta niemożliwa i utopijna, płyta - wyzwanie. Tym razem to koncept album składający się z trzech artystycznych komponentów: płyty z utworami, tekstu dramatycznego oraz grafik uzupełniających przekaz i wymowę wydawnictwa.

ROGUCKI:
„Szukam oryginalnego języka, dzięki któremu moja treść i to co mam do przekazania zaspokoi impuls zmuszający mnie do tworzenia. Mój sposób szukania jest odpowiedzią na sposób postrzegania rzeczywistości. Piosenka i rozrywka muzyczna niesie w sobie potencjał autonomicznego dzieła sztuki.” (Źródło: dlastudenta.pl)

OBYWATEL GC 2.0

OBYWATEL GC 2.0

OBYWATEL GC v.2.0 To „Koncert - Projekt Specjalny”, który będzie pewnego rodzaju hołdem złożonym Grzegorzowi Ciechowskiemu, a którego kanwą będzie album „TAK! TAK!” z roku 1988. Kierownikiem muzycznym i głównym aranżerem będzie znakomity producent Andrzej Smolik. W roli wokalistów pojawią się: Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Błażej Król oraz SKUBAS. Obywatel GC to zespół założony przez Grzegorza Ciechowskiego w 1986 roku, w którego skład na przestrzeni sześciu lat działalności wchodzili też m.in. Jan Borysewicz, Wojciech Karolak, Krzysztof Ścierański i Jose Torres. Przy nagrywaniu płyty „TAK! TAK!” udział brali też m.in. Małgorzata Potocka, Tomasz Stańko i John Porter. To właśnie z tego albumu pochodzą kultowe utwory jak „Tak…Tak…To Ja” czy „Nie Pytaj o Polskę”. Wydawnictwo sprzedało się w niewyobrażalnej dziś liczbie ponad 300 tys. egzemplarzy i doczekało się reedycji w grudniu 2011 roku, w związku z 10. rocznicą śmierci Grzegorza Ciechowskiego. Magda Czapińska (poeta, autorka tekstów):
„Wszystko, co robił Grzegorz Ciechowski, było intelektualne. Łączył trzy rzeczy: literaturę, muzykę oraz intelekt. To zjawisko, które w Polsce już się nigdy nie powtórzyło.” (źródło: wyborcza.pl)

HEY

HEY

Jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Od 1992 r. ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej – szybko zjednały sobie publiczność. Pierwsza płyta Hey („Fire”) wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Przez ponad 20 lat działalności zespół oscyluje między grungem, rockiem alternatywnym aż po elektronikę.

Po swoim dziesiątym studyjnym albumie „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” postanowili jeszcze raz zmierzyć się z akustycznymi aranżacjami swoich piosenek i wydali, zarejestrowany w Filharmonii Szczecińskiej, album „Hey w Filharmonii Szczecin”. Ten album to nie tylko powrót do „Hey MTV Unplugged”, ale także do rodzinnego miasta, w którym powstał HEY. Płyta ukazała się w czerwcu 2015 roku.

Natomiast, nowy, studyjny album miał swoją premierę 22 kwietnia br. Jego tytuł to "BŁYSK", a promują go single "Prędko, prędzej" oraz "Historie" - obydwa utwory dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów Trójki. Jeszcze przed ukazaniem się nowego krążka, zespół przeprowadził niezwykły eksperyment, a mianowicie zagrał serię klubowych koncertów "przedBŁYSK", podczas których, publiczność mogła zapoznać się z całym materiałem z nadchodzącej płyty. Występy te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

W lecie 2016 Hey pojawił się na kilku festiwalach m.in. Przystanek Woodstock, Gdańsk Dźwiga Muzę, Kraków Live Festival. Jesienią odbyła się trasa "BŁYSK 2016 - 2017", podczas której muzycy zagrali około 50 koncertów.

Jesienią 2017 zespół będzie obchodził 25te urodziny, z okazji których zagra specjalną trasę FAYRANT.

Katarzyna Nosowska:
„Hey działa nieprzerwanie od tylu lat, bo nauczyliśmy się doceniać wiele rzeczy: cieszą nas sukcesy, nie obrażamy się na publiczność, że nie kupiła 100 mln sztuk którejś z naszych płyt, mamy szacunek dla naszych fanów i jesteśmy wdzięczni, że możemy ciągle grać. To jest absolutnie odlotowe, że nasza publika dorastała razem z nami i teraz przyprowadza na koncerty swoje dzieci, a one chcą się załapać na to, co im proponujemy.” (źródło: weekend.gazeta.pl)

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

Niepokorni i niepowtarzalni. Oryginalni i niekonwencjonalni. Artyści z krwi i kości. Mieszają style, łączą gatunki, szukają własnej drogi. Muzycy, którzy nie oglądają się na innych, lecz sami tworzą trendy.
Dowiedz się więcej.

Scena Ż

Daria Zawiałow

Daria Zawiałow

Skromna, młoda artystka z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów jak Jack White, Radiohead, Warpaint, Foals, The XX , Arctic Monkeys, Florence and The Machine czy The Last Shadow Puppets. Mimo wielkiego podziwu dla wielu zagranicznych wykonawców, Daria śpiewa głównie w języku polskim. Fascynuje się twórczością Czesława Niemena.

Pochodzi z Koszalina, a jej muzyczna przygoda zaczęła się od programu „Od przedszkola do Opola”, w którym śpiewała piosenki z repertuaru Wolnej Grupy Bukowina. Występy w telewizyjnych show kończyły się dla niej sukcesami artystycznymi, medialnymi i osobistymi. Dzięki udziałowi w „Szansie na sukces” wokalistka dowiedziała się o castingu do chórków Maryli Rodowicz, który wygrała. Następnie śpiewała u Maryli przez prawie dwa lata. W 2008 zdobyła TUKAN JUNIOR – nagrodę główną Przeglądu Piosenki Aktorskiej, wygrała prestiżowy konkurs Pejzaż bez Ciebie w 2015 roku.

W kwietniu 2015 roku wokalistka nawiązała współpracę z Sony Music Poland. Wytwórnia – wedle słów samej Darii – pomaga jej realizować plany, które jeszcze niedawno były tylko marzeniami. Wszystko na zasadach swobody twórczej.

W czerwcu 2016 roku, ukazał się debiutancki singiel artystki „Malinowy Chruśniak”. Utworem tym Daria wyśpiewała sobie ''Opolską Karolinkę'' wygrywając konkurs Debiuty w Opolu, jeszcze tego samego miesiąca. ''Malinowy Chruśniak” utrzymywał się przez 11 tygodni na Liście Przebojów Radiowej Trójki. We wrześniu tego samego roku ukazał się drugi singiel artystki, zatytułowany ''Kundel Bury''.

3 marca 2017 roku premierę miał debiutancki album Darii pt. „A kysz!”. Muzycznie jest on utrzymany w klimatach indie popu i rocka, które od zawsze są jej bliskie. Nad materiałem pracowała z najlepszym przyjacielem, Michałem Kushem. Dopełniają się idealnie – Michał zajmuje się aranżacją utworów, a Daria układa do nich melodie wokalu i pisze teksty. Ważną rolę w procesie powstawania albumy odegrał też Piotrek „Rubens” Rubik, na co dzień m.in. gitarzysta formacji Lemon, nie tylko wykonawca partii gitarowych, lecz także współkompozytor utworów i kompozytor dwóch utworów.

Spore wrażenie robią śmiałe, ambitne, pełne poetyckich wersów teksty Darii. W połączeniu z porywającymi interpretacjami wokalnymi są intrygującą zapowiedzią nadejścia nowego kobiecego głosu w polskiej muzyce alternatywnej.

Daria Zawiałow:
Trzeba cały czas się doskonalić i ciężko pracować, nawet jak już ma się wrażenie, że jest się na wysokim poziomie. Podziwiam tych, którzy wtedy nadal pracują i nie osiadają na laurach. Dla mnie to właśnie jest sukces. (źródło: finetunetv.pl)

PIOTR ZIOŁA

PIOTR ZIOŁA

Młody wokalista i kompozytor charakteryzujący się niezwykle oryginalną barwą głosu. Jego debiutancki album „Revolving Door” został nagrodzony Fryderykiem 2017 w kategorii "Fonograficzny Debiut Roku". - Głos ma zaskakująco dojrzały, niski, trochę zachrypnięty - w numerach balansujących na granicy doo-wopowej ballady, northern soulu i zadziornego rhythm and bluesa brzmi niesamowicie rasowo - podsumowała jego debiut Gazeta Wyborcza

Płyta „Revolving Door” utrzymana jest w klimacie muzyki rozrywkowej lat 50. i 60. czyli okresu, który najbardziej inspiruje Piotra. Do współpracy przy albumie artysta zaprosił m.in. Gabę Kulkę, Natalię Przybysz i Karolinę Kozak. Single „Podobny” i „W ciemno” pojawiły się na Liście Przebojów Trójki i Liście Przebojów Radia Zet. ZIOŁĘ można usłyszeć również w piosenkach: „Przyjmij brak” duetu Rysy (wspólnie z Justyną Święs), „Kolor czerwieni” Wojtka Mazolewskiego czy „Bilet” Flirtini. 

Artysta aktywnie koncertuje prezentując swój autorski materiał, zarówno na festiwalach (Spring Break Showcase Festival & Conference Festival, Open'er Festival, Olsztyn Green Festival), jak również podczas klubowych tras koncertowych.

PIOTR ZIOŁA:
„Myślę, że po premierze mojego debiutu niektórzy mogli być wyraźnie zaskoczeni, jednak mam nadzieję, że pozytywnie. Osobiście muzykę postrzegam jako jedność i nie lubię, gdy ktoś przypina mi łatkę, bo to, co tworzę, nie jest jednoznaczne. Żyjemy w post- modernizmie i jedyne co nam pozostało to łączenie różnych stylów i gatunków.” (źródło: magazyngitarzysta.pl)

Bisz/Radex

Bisz/Radex

Wspólny projekt uznanego bydgoskiego rapera Jarosława „Bisza” Jaruszewskiego oraz Radka „Radeksa” Łukasiewicza, lidera zespołu Pustki, występującego także z „Buldogiem” i grupą „Ballady i romanse”. Obaj artyści pochodzą z różnych muzycznych światów. Na płycie „Wilczy humor" ta mieszanka zaowocowała kreatywną i pełną ironii podrożą po różnych gatunkach i konwencjach.

Album został świetnie przyjęty przez fanów, a także doceniony przez krytykę (m.in. płyta roku wg TVP Kultura czy nominacja do Fryderyka – Album roku hip-hop). Płyta dotarła do trzeciego miejsca listy OLiS – najlepiej sprzedających się albumów w Polsce.    

Do wykonywania albumu na koncertach został powołany specjalny skład, w którym biorą udział Jacek Kita, pianista jazzowy (m.in. Levity, incarNations) oraz perkusista młodego pokolenia Aleksander Orłowski (Magnificent Muttley, Smolik&Kev Fox). Rozimprowizowane wykonania koncertowe nadają kalejdoskopowym utworom z „Wilczego humoru” nowego, często niespodziewanego wymiaru.

Bisz:
„Mówiłem Radkowi, czego szukam, posługując się referencjami do muzyki, jaka mi się podoba. Okazało się, że jego także interesują podobne dźwięki. Staraliśmy się zrealizować album bawiący się konwencją, bo to z kolei pozwala nie mówić o pewnych emocjach wprost, a jedynie poruszać się na granicy.” (źródło: muzyka.onet.pl)

Duit

Duit

Muzyczny projekt Piotra Krygiera. Kojarzony jest z takich składanek jak Niewidzialna Nerka czy Heartbreakhes & Promises 1 oraz 2. Jego utwór Halayo z drugiej kompilacji Flirtini przekroczył na Youtube 1,3 mln odtworzeń. Współpracował z czołowymi polskimi raperami między innymi przy bardzo dobrze przyjętym utworze "Rób w to co wierzysz", który zrobił wspólnie z Sokołem.

W październiku 2016 roku ukazał się jego debiutancki album “Now, I'm Here”. Przez wiele portali został on wybrany jako najważniejszy, bądź jeden z najważniejszych polskich albumów roku 2016. „Ten krążek angażuje. Jest to o tyle ważne, że mówimy o elektronice z domieszką alternatywnego r&b, a więc muzyce zbudowanej na bardzo specyficznej aurze” – napisała o albumie Codzienna Gazeta Muzyczna.

Na pierwszej płycie Duita wystąpiło wielu znakomitych artystów z kraju i ze świata. Od dużych nazwisk jak Dawid Podsiadło czy Jesse Boykins III po debiutantów - Govales, Rosalie, Pasts, Vito i Prus. Wersja live będzie przeniesieniem muzyki z albumu na zupełnie inny poziom. Duit wystąpi w akompaniamencie żywych instrumentów, oraz wokalistyki PRUS.

Duit:
„W szerokim pojęciu tworzę muzykę elektroniczną, bo robię ją na komputerze, używam syntezatorów, i tak dalej. Natomiast staram się od tej elektroniki trochę uciekać, właśnie przez użycie cymbałków, smyczków czy właśnie bębnów akustycznych. Wspomagam się automatami perkusyjnymi, które są przydatne bardziej w kwestii procesowania dźwięku, ale coraz bardziej staram się od nich odchodzić, bo pasjonuję się żywym brzmieniem.” (źródło: entertheroom.pl)


Zobacz również

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu zbierania informacji, które pomagają nam usprawnić obsługę witryny, dostosować nasze reklamy do Twoich preferencji oraz ulepszyć nasze produkty i usługi.

Zgadzając się, akceptujesz zasady dot. prywatności i plików cookies obowiązujące w niniejszej witrynie internetowej. Ustawienia cookies (w tym ich blokadę) możesz zmieniać w ustawieniach Twojej przeglądarki w każdej chwili. Tu znajdziesz szczegółowe informacje o polityką prywatności i plików cookies.