Żywiec Męskie Granie 2017


Galeria


Scena Główna

GrubSon

GrubSon

Tomasz Iwanca, czyli GrubSon zaczął tworzyć już na przełomie lat 1997-1998 – w grupach Po 3-na różnica i Wolność słowa. W latach 2003-2004 wydał pierwszy solowy nielegal "N.O.C." (Nowiny Osiedle Chrabowa). Płyta ukazała eklektyczne oblicze GrubSona – można było usłyszeć na niej rap, ruffneck czy dancehall. Dzięki temu albumowi muzyk zaczął coraz więcej koncertować. Wkrótce z ekipą Bezkres stworzył Wspólny Mianownik Soundsystem, z którym to coraz bardziej zagłębiał się w rytmy reggae i dancehall.
W 2007 roku dzięki wygranemu konkursowi, GrubSon nagrał kawałek na trzecią część producenckiej płyty Magiery i L.A – "Kodex". Utwór "Siła z pokoju", który nagrał z Juniorem Stressem był jednym z singli promujących wyżej wspomnianą produkcję. Charyzma i głos GrubSona stały się rozpoznawalne w całej Polsce. W 2008 roku wytwórnia Feel-x'a wydała mixtape – "Siła-Z-Pokoju MixTape Vol.1" – oczywiście z udziałem GrubSona.
We wrzesśniu 2009, już w nowej „stajni” MaxFloRec, Iwanca wydał pierwszy oficjalny album "O.R.S.", zawierający single "Nowa fala" i "Na szczycie". Wydany kilkanaście miesięcy później dwupłytowy album "Coś więcej niż muzyka” w ciągu pół roku pokrył się platyną, a pochodzący z niego utwór „Polski hip-hop” znalazł się na liście 120 najważniejszych polskich utworów hip-hopowych.

Po dwóch świetnie przyjętych albumach GrubSon nie osiadł na laurach i przygotował nową płytę, nagraną z DJ-em BRK. Wydany w maju 2012 roku krążek "Gruby Brzuch” dotarł na 1. miejsce zestawienia OLiS. W maju 2013 r. zaczęły się koncerty w składzie: GrubSon, DJ BRK (wokal, gramofony), Jarecki (wokal) oraz zespół SANEPID: Grzegorz Posłuszny (gitara basowa), Łukasz Bzowski (instrumenty klawiszowe), Michał Maliński (perkusja) i Robert Cichy (gitara elektryczna, gitara akustyczna), którego w 2016 roku zastąpił Jakub Mitoraj. W 2014 roku GrubSon pojawił się gościnnie w jednym utworze z zespołem Pokahontaz na „Kodex V”, dogrywał też swoje wersy do drugiego album duetu Jarecki/BRK. W 2015 r. wydał kolejny solowy album „Holizm”. Międzygatunkowy twór zebrał dobre recenzje i zapracował na Złotą Płytę. Wydawnictwo promowały single: „Złota Kula” nagrany z Krzysztofem Zalewskim, „Jedna z Planet” z udziałem Marceliny, „Dżungla” oraz „Nie Jestem”, brawurowo wykonany z Tymonem Tymańskim na koncercie Męskiego Grania w Warszawie. Następne miesiące wypełniły liczne koncerty i gościnne występy w utworach m.in.: Mariki, L.U.C’a oraz Kajmana.
Obecnie GrubSon przygotowuje się do wydania swojego piątego albumu długogrającego, którego premiera planowana jest na wrzesień 2017r.

GrubSon:
„Ja zawsze łączyłem różne rzeczy. Można powiedzieć, że te „modne”. Od zawsze płynę gdzieś tą łódką czy statkiem z „modą”, ale nie chodzi tu o robienie tego stricte. Po prostu staram się łączyć te rzeczy, które mi się podobają.” (źródło: staraprzepompownia.pl)

KAMP!

KAMP!

Jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, docenianych też za granicą. Ich pojawienie się na scenie dało początek całej fali młodych zespołów, które skutecznie wykorzystały siłę promocji, jaką dał internet. KAMP! udostępniali swoją muzykę za darmo, wyłącznie przez sieć, kontakt z fanami podtrzymując od pierwszych, wyprzedawanych na pniu koncertów.

W 2012 roku ukazał się ich przełomowy debiut, zatytułowany po prostu "KAMP!". Płyta cieszyła się ogromnym powodzeniem, do dziś zespół sprzedał blisko 12 tysięcy egzemplarzy. Równocześnie z działalnością na polskim rynku, przyszedł sukces zagraniczny. Jako jedni z pierwszych, muzycy KAMP! zaczęli regularnie koncertować na zagranicznych festiwalach i imprezach showcase'owych. Mają za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape. 

Premierę drugiego albumu pt. "Orneta" KAMP! ogłosił z dnia na dzień, pod koniec października 2015. Płyta nie oczekiwała w szufladzie na tzw. dobry moment czy przygotowanie marketingowej strategii. Nie dała szans zespołowi na wprowadzanie zmian, a przy okazji wszystkich odbiorców traktowała jednakowo. Nikt nie był uprzywilejowany. "Orneta", jak każdy następca debiutu - zwłaszcza takiego, który odniósł sukces - był oczekiwany i oceniany jeszcze przed pierwszym odsłuchem. To coś od czego nie uciekł żaden zespół. Nad drugą płytą pracowali od początku 2015 roku. Działalność studyjna została poprzedzona świadomym oderwaniem się od social mediów, wywiadów czy koncertowania. Efektem jest album różny od debiutu, wymagający skupienia i podążający w innym kierunku, niż przebojowy, wręcz popowy pierwszy album. "Orneta" to płyta taneczna, ale i kontemplacyjna, melancholijna i porywająca jednocześnie. I jak zwykle w wypadku KAMP! nabiera nowych emocji podczas energetycznych koncertów.

Latem 2014 KAMP! wydali materiał dla nowojorskiej wytwórni Cascine, stając się tym samym jednym z niewielu polskich zespołów tak mocno zaznaczającym swoją obecność na zachodnim rynku muzycznym. 

Obecnie muzycy pracują nad trzecią płytą. Producentem materiału został Bartosz Dziedzic, współautor sukcesów Brodki ("Granda") i Artura Rojka ("Składam się z ciągłych powtórzeń"). Premiera płyty planowana jest na jesień.

Michał Słodowy: „W ogóle nie dopuszczamy do siebie, że odnieśliśmy spektakularny sukces, nawet w Polsce, bo to podstawa tego, żeby ci się dalej chciało. Niespełnialny sukces jest motorem napędowym tego zespołu. Jesteśmy bardzo krytyczni wobec siebie.” (źródło: weekend.gazeta.pl)

Skład zespołu:
Tomek Szpaderski - wokal, klawisze, gitara
Radek Krzyżanowski - klawisze, beat, produkcja
Michał Słodowy - beat

OBYWATEL GC 2.0

OBYWATEL GC 2.0

OBYWATEL GC v.2.0 To „Koncert - Projekt Specjalny”, który będzie pewnego rodzaju hołdem złożonym Grzegorzowi Ciechowskiemu, a którego kanwą będzie album „TAK! TAK!” z roku 1988. Kierownikiem muzycznym i głównym aranżerem będzie znakomity producent Andrzej Smolik. W roli wokalistów pojawią się: Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Błażej Król oraz SKUBAS. Obywatel GC to zespół założony przez Grzegorza Ciechowskiego w 1986 roku, w którego skład na przestrzeni sześciu lat działalności wchodzili też m.in. Jan Borysewicz, Wojciech Karolak, Krzysztof Ścierański i Jose Torres. Przy nagrywaniu płyty „TAK! TAK!” udział brali też m.in. Małgorzata Potocka, Tomasz Stańko i John Porter. To właśnie z tego albumu pochodzą kultowe utwory jak „Tak…Tak…To Ja” czy „Nie Pytaj o Polskę”. Wydawnictwo sprzedało się w niewyobrażalnej dziś liczbie ponad 300 tys. egzemplarzy i doczekało się reedycji w grudniu 2011 roku, w związku z 10. rocznicą śmierci Grzegorza Ciechowskiego. Magda Czapińska (poeta, autorka tekstów):
„Wszystko, co robił Grzegorz Ciechowski, było intelektualne. Łączył trzy rzeczy: literaturę, muzykę oraz intelekt. To zjawisko, które w Polsce już się nigdy nie powtórzyło.” (źródło: wyborcza.pl)

COMA

COMA

Zespół jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.

Grupa powstała w 1998 r. W maju 2004 r. wydała swój pierwszy album pt. “Pierwsze Wyjście z Mroku”, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, branżę i, co najważniejsze, przez publiczność. Płyta została nagrodzona m.in Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock. W tym samym roku COMA została laureatem 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Przez kolejne lata zespół wydał pięć płyt studyjnych, z których trzy pokryły się platyną, oraz trzy wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota Płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki. COMA wydała dwa albumy angielskojęzyczne: “Excess” oraz “Don’t Set Your Dogs On Me”, które ukazały się na całym świecie. Wokalista zespołu - Piotr Rogucki, także aktor - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Kazimierza Solskiego w Krakowie, jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej.

Przez cały okres od czasu pierwszego wydawnictwa zespół COMA nieprzerwanie koncertuje. W latach 2007 – 2009 COMA supportowała m.in Pearl Jam, Linkin Park podczas koncertu na Stadionie w Chorzowie, a także wystąpiła na Metal Hammer Festival w Spodku przed grupą Tool. W ostatnich latach zespół koncertował na trasie w Wielkiej Brytanii m.in. w Manchesterze, Londynie, Sheffield, Birmingham, Southampton, i Liverpoolu.

W czerwcu 2009 r. COMA zagrała specjalny koncert z udziałem Orkiestry Symfoników Gdańskich, spełniając marzenie wielu rockowych grup. W kolejnych latach zespół wraz z orkiestrą występował kilkukrotnie w różnych miejscach w Polsce.

"2005 YU55" to tytuł najnowszego albumu grupy. Płyta miała swoją premierę 7 października 2016, niemal dokładnie pięć lat od poprzedniej produkcji grupy. Sam zespół określa materiał jako eksperymentalny koncept album, balansujący na granicy muzycznego audiobooka i klasycznego rockowego albumu. Jak zaznaczają twórcy płyty, tym razem ich uwaga skupiła się na warstwie tekstowej, która stanowi tutaj nadrzędną rolę. Szesnastoczęściowa historia jest opisem kryzysowych momentów życia Adama Polaka, głównego bohatera opowieści. Momentem zwrotnym w jego życiu jest czas nieoczywistego spotkania z planetoidą o nazwie "2005 YU55".

Adam Marszałkowski:

„Przy nagrywaniu »2005 YU55« inspirowaliśmy się nawzajem. Chcieliśmy, żeby każdy z nas wyszedł poza pewne schematy, w których do tej pory się poruszał, żeby opuścił strefę bezpieczeństwa i pokazał swoją inną stronę. To było ciekawe doświadczenie, bo po pierwsze - było bardzo trudne, po drugie - dużo od nas wymagało, a po trzecie - nie do końca wiedzieliśmy, dokąd nas takie założenia zaprowadzą. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że była to najwięcej wymagająca ode mnie płyta.” (źródło: lodz.wyborcza.pl)

Skład zespołu:
Dominik Witczak – gitara
Marcin Kobza – gitara
Rafał Matuszak – bas
Adam Marszałkowski – perkusja
Piotr Rogucki – wokal

BRODKA

BRODKA

Najpierw, za sprawą popularnego talent show, została nastoletnią gwiazdą, później musiała udowodnić, że na to zasłużyła. Nie było łatwo, ale każdym kolejnym nagraniem udowadnia, że jest już dojrzałą artystką odważnie wychodzącą poza schematy i utarte ścieżki.

Pierwszy album wydała w 2004 roku mając zaledwie 17 lat i już wtedy dostała nominację do Paszportu Polityki w kategorii ESTRADA. Po wydana sześć lat później „Grandzie” nikt już nie ma wątpliwości, że miejsce Moniki Brodki jest na szczycie. Płyta uzyskała status podwójnej platyny, a artystka została nagrodzona trzema Fryderykami (9 nominacji). W 2012 roku poszła za ciosem, nagrywając fenomenalny minialbum „LAX”, którym pokazała się z zupełnie nowej, roztańczonej strony, a ci, którzy widzieli ją na koncertach, wiedzą, że po Monice spodziewać się można właściwie wszystkiego – zniewalających refrenami piosenek, rytmów klubowych i alternatywnych poszukiwań. Kolejną płytą znów zaskoczyła. Najnowsza "Clashes" to album utkany z kontrastów. Posępne, kościelne organy i pełen wigoru punk rock, teksty o namiętności, miłosnym szaleństwie, ale i o kuszącej otchłani śmierci. Album, wyprodukowany przez nagrodzonego Grammy Noah Georgesona (znanego ze współpracy z Devendrą Banhartem, Joanną Newson czy The Strokes), ukazał się w maju 2016 nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. A Brodka zaprezentowała już swoje nowe sceniczne wcielenie m. in. na festiwalach OFF w Katowicach, Spring Break w Poznaniu, Colours of Ostrava w Czechach, SXSW w Austin, USA, a także na trasie 10 koncertów w Wielkiej Brytanii.

BRODKA:
Moja płyta opowiada o jakiejś duchowości, o duszy, która gdzieś ulatuje, o naszym wnętrzu, spojrzeniu wewnątrz siebie albo na siebie z boku. Dotknięciu czegoś, co często wymyka się naszym myślom. (Źródło:Muzyka.Onet.pl)

FISZ EMADE TWORZYWO

FISZ EMADE TWORZYWO

W ciągu ostatnich 15 lat wydali 10 płyt utrzymanych w bardzo różnorodnej stylistyce. Jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starają się jednak by wszystkie ich produkcje łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.

Występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie, wsparci znakomitymi muzykami. Ich  płyta „Mamut”, wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/Indie/Alternatywa.   

21. października 2017  FISZ EMADE TWORZYWO powrócili z nową płytą „Drony”, która w miesiąc po premierze uzyskała status Złotej Płyty, a pół roku później platynowej.  Album produkował Emade – jak zawsze na najwyższym poziomie. Mariusz Obijalski napisał piękne aranżacje smyczkowe, Marcin Pendowski soczyste riffy basowe, a Michał Sobolewski zgrał wyśmienite solo gitarowe. Na najnowszym wydawnictwie zespołu znajdziecie napisane przez Fisza piosenki o samochodach, telefonach, komputerach i dronach - wynalazkach, które ułatwiają nam życie, ale często wpychają w świat iluzji, neurozy, odrywają od natury, uzależniają, a czasami wręcz zabijają.   

FISZ EMADE TWORZYWO na koncertach to jeszcze inny wymiar. Wiele z utworów ewoluowało aranżacyjnie, wiele z nich nabrało zupełnie innego ciała, zespół czasem powraca także do kilku starszych nagrań. Łączy je jedno – maksymalny energetyczny ładunek, emocje i jakość.

FISZ o płycie „Drony”:
„Mam świadomość, że każda nasza płyta ma zwolenników i przeciwników, m.in. dlatego, że się różnią od siebie. Ta jest na pewno najbardziej piosenkowa, miejscami wręcz popowa. Myślę, że przy okazji takiej piosenkowej formy jesteśmy jednak w stanie opowiedzieć o rzeczach dla nas ważnych trochę szerszej publiczności. Ja przed laty nie miałem problemu ze słuchaniem rzeczy zgoła odmiennych. Muzyki kompletnie nieradiowej, pełnej hałasu, a jednocześnie Björk czy Becka. Nie potrafię kłamać, gdybym miał rapować na tej płycie, czułbym się jak aktor odgrywający rolę.” (źródło: muzyka.dziennik.pl)

ØRGANEK

ØRGANEK

Wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań. Jedna z najbardziej wyrazistych osobowości polskiej sceny. Mistrzowsko miesza gatunki i pokazuje, że w muzyce warto iść własną ścieżką.

Tomasz Organek ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Z zespołem SOFA zdobył Fryderyka 2006 w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Jest liderem i założycielem kwartetu ØRGANEK, który w 2014 roku zatrząsł polską sceną debiutanckim albumem „Głupi”. Krążek osiągnął status platynowej płyty i dał zespołowi nominację do Fryderyka 2015 za NAJLEPSZY ALBUM ROKU. Drugi album „Czarna Madonna“ (2016) osiągnął już status złotej płyty i zdobył dwa Fryderyki w roku 2017 w kategorii ALBUM ROKU ROCK oraz  UTWÓR ROKU dla singla „Mississippi w ogniu“.

Tomasz Organek jest też laureatem innych prestiżowych nagród m.in Nagrody Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego czy Nagrody Offensywy Trójki - Szczoty w 2015 i 2016 roku. W projekcie Męskie Granie występuje od 2014 roku, od 2016 jako szef muzyczny Męskie Granie Orkiestra. Jest honorowym Ambasadorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

ØRGANEK:
„Gdy się nagrywa muzykę, to trzeba ją zrobić wyłącznie w stu procentach w zgodzie z samym sobą. Jeżeli to zdobędzie uznanie ludzi i oni się z tym zidentyfikują, to już jest komplet, idealna sprawa. Uważam, że w jakąkolwiek sztukę macza się palce, to trzeba to robić dla siebie: wyrazić, zawrzeć to, co dla ciebie ważne.” (źródło: www.fabrykazespolow.pl)

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

Niepokorni i niepowtarzalni. Oryginalni i niekonwencjonalni. Artyści z krwi i kości. Mieszają style, łączą gatunki, szukają własnej drogi. Muzycy, którzy nie oglądają się na innych, lecz sami tworzą trendy.
Dowiedz się więcej.

ROGUCKI

ROGUCKI

Fanom muzyki znany jako wokalista rockowej formacji COMA i wykonawca solowy, w swoich scenicznych wykonaniach łączący elementy poezji, rocka i teatru. Charyzmatyczny i wszechstronny artysta, potrafiący na scenie wytworzyć prawdziwą magię.

Na początku kariery brał udział w festiwalach piosenki artystycznej, gdzie zdobył wiele nagród m.in. II nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie 2002, Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2004 i Grand Prix Festiwalu Spotkania Zamkowe w Olsztynie 2004.

Z zespołem COMA zdobywca czterech Fryderyków za najlepszy album rockowy w latach 2004, 2006, 2009, 2012 oraz Fryderyka dla Wokalisty Roku 2009. Laureat nagrody imienia Grzegorza Ciechowskiego. Współpracował z wieloma artystami, m.in. z holenderską grupą Within Temptation, z którą nagrał utwór „Whole World is Watching”. Był jurorem w trzech edycjach programu Must Be The Music w telewizji Polsat.

Wydał trzy albumy solowe, na których pokazał inne, bardziej liryczne oblicze twórczości. "Loki - Wizja Dźwięku" (2011, Mystic Production) to koncept album opowiadający historię opartą na dramacie Bertolda Brechta "Baal", kolejny album "95-2003" (2012, Mystic Production) to zbiór utworów napisanych we wczesnej młodości, nagranych w nowoczesnych aranżacjach. „J. P. Śliwa” (2015, Agora), to z kolei płyta niemożliwa i utopijna, płyta - wyzwanie. Tym razem to koncept album składający się z trzech artystycznych komponentów: płyty z utworami, tekstu dramatycznego oraz grafik uzupełniających przekaz i wymowę wydawnictwa.

ROGUCKI:
„Szukam oryginalnego języka, dzięki któremu moja treść i to co mam do przekazania zaspokoi impuls zmuszający mnie do tworzenia. Mój sposób szukania jest odpowiedzią na sposób postrzegania rzeczywistości. Piosenka i rozrywka muzyczna niesie w sobie potencjał autonomicznego dzieła sztuki.” (Źródło: dlastudenta.pl)

Scena Ż

Heart&Soul

Heart&Soul

Gratka dla fanów ambitnych i lekko eksperymentalnych brzmień. Kolektyw polskiej sceny alternatywnej, złożony z artystów o wyrazistych osobowościach. Grupa utworzona przez Bodka Pezdę (m.in. Agressiva 69, 2Cresky) i Sławka Leniarta oraz zaproszonych do studia: Łukasza Lacha z L.Stadt, Belę Komoszyńską z Sorry Boys, Patti Yang, Hannę Marowską z Hanimal i Justynę Kabałę.

Zaprzęgnięcie ich do pracy zespołowej okazało się pomysłem szalonym i nieprzewidywalnym. Geometria Heart & Soul łączy elementy trip-hopowe, neofolkowe i postrockowe w proporcjach rzadko dziś spotykanych. Wszystko to spięte klimatycznym brzmieniem dalekim od produkcyjnego polerowania.

Podczas Męskiego Grania zaprezentują utwory z ostatniego albumu „Missing Link” - mieszając post punkowy niepokój z taneczną rytmiką i tajemniczą zmysłowością - uwzględniając przy tym indywidualny charakter i styl każdego z artystów. „W przypadku »Missing Link« wartym podkreślenia jest fakt, że - jak to czasem bywa w przypadku grup okrzykiwanych dream teamami - artyści bezbłędnie sprostali presji, bo takowa z pewnością przypisana jest wielkim nazwiskom. Nagrali płytę równą, inteligentną, przemyślaną i, co chyba najważniejsze, skupiającą wszelkie zalety każdego z artystów.” – napisał o płycie serwis All About Music, oceniając płytę na 9 w 10-stopniowej skali.

Sławomir Leniart:
„Dla mnie to, co dzieje się w muzyce, którą nazwałbym naturalną dla danego obszaru jest jedną wielką kopalnią inspiracji i mądrości muzycznej. Podróże to coś co nas ewidentnie wzbogaca i inspiruje.” (źródło: allaboutmusic.pl)

BOWNIK

BOWNIK

Zespół BOWNIK tworzy trzech warszawskich muzyków, którzy przez lata działali pod nazwą Control the Weather. Trudno jest precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują, ślizgając się po gatunkach, stylach i formach. Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną.

W 2016 roku zespół wystąpił na Enea Spring Break Festiwal w Poznaniu.  Jacek Świąder z Gazety Wyborczej wyróżnił występ jako jedno z siedmiu Olśnień. Pierwszy raz pod nazwą BOWNIK zaprezentowali się warszawskiej publiczności w lipcu, jako support Milky Chance. Otwierali też koncerty Marii Peszek, duetu SMOLIK // KEV FOX, KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO czy SORRY BOYS. Fonograficzny debiut zespołu to EP-ka “Bownik”. Na minialbumie, który ukazał się 7 października, znalazło się 7 podsumowujących dotychczasową działalność BOWNIKA utworów, których brzmienie odświeżył Envee.

Obecnie muzycy pracują nad kolejnym albumem, którego można spodziewać się jesienią i w przeciwieństwie do poprzednika, w całości będzie zaśpiewany po polsku. Zapowiada go singiel „Delfina”. BOWNIK:
„Dosyć mocno żonglujemy gatunkami, nie czujemy się przynależni do jakiegoś konkretnego gatunku, tylko, jak słychać na naszej EP-ce, są tam numery, które zahaczają o bardzo różne rzeczy. I nie tyle nawet mieszamy je w jednej piosence, co po prostu piosenki są często z różnych światów. No i właśnie tymi konwencjami lubimy się zabawić.” (źródło: www.kinkyowl.pl)

Skład zespołu:
Michał Bownik - wokal, gitara elektryczna
Adam Półtorak - samplery
Andrzej Siwoń - gitara basowa, chórki

PAWEŁ DOMAGAŁA

PAWEŁ DOMAGAŁA

Paweł Domagała to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia. W jego dorobku znajduje się wiele ról teatralnych, serialowych, a także filmowych. Nie każdy jednak wie, że drugą największą pasją Pawła oprócz aktorstwa jest muzyka. Pisze i wykonuje swoje piosenki od wielu lat, spełniając się w artystycznie również na tym polu.

„Opowiem Ci o mnie” to długo wyczekiwany debiutancki album Pawła Domagały. Album, bardzo intymny, osobisty, niepozbawiony jednak świeżych popowych melodii. O brzmienie i aranżacje 10 zawartych na nim piosenek zadbał Łukasz Borowiecki, jest on również współautorem muzyki.

Teksty piosenek Pawła są bardzo osobiste, ale jednocześnie proste w przekazie - oprócz miłości Domagała porusza również takie tematy jak wiara, przebaczenie, spokój wewnętrzny.

Jeśli chodzi o brzmienie i charakter muzyki – wbrew temu, co można by zakładać – nie jest to piosenka aktorska. Więcej można tu odnaleźć dźwięków pokrewnych twórczości Johna Mayera, Dave Matthews Band czy Mamford and Sons. Album “Opowiem Ci o mnie” ukazał się jesienią 2016 i spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności, uzyskując status Złotej Płyty. Singiel „Jestem tego wart” był wyświetlony na YouTube już blisko 6,5 mln razy.

PAWEŁ DOMAGAŁA
„Każda piosenka jest bardzo konkretną historią. Można powiedzieć, że płyta ta oparta jest na zdarzeniach autentycznych. Niektórzy opowiadają o sobie wprost w gazetach, tabloidach, czy programach telewizyjnych, a ja opowiadam o sobie na płycie. Oczywiście to nie było takim zamierzeniem, że nagle robię płytę po to, żeby się uzewnętrznić przed ludem, ale takie bardzo osobiste pieśni napisałem. Ta płyta jest szczera i prawdziwa. Można się z niej czegoś o mnie dowiedzieć.” (źródło: tvp.info)

SORRY BOYS

SORRY BOYS

Zespół powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła charyzmatyczna wokalistka Bela Komoszyńska. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje.

Kolejne wydawnictwo SORRY BOYS „Vulcano”, wydane zostało trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Płyta ugruntowała pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.

W roku 2016 muzycy zaprezentowali najnowszy album „Roma”, napisany w połowie po polsku i angielsku, który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt, m.in. Gazety Wyborczej, która napisała: „To jeden z tych zespołów, który tchnął nowe życie w polski pop, który szturmem wziął sceny klubowe i festiwalowe. lch ostatni album "Roma" to majstersztyk.” Wydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku - Muzyka Alternatywna” i przysporzyło wielu nowych fanów, a singiel „Zwyczajne Cuda” dotarł do pierwszej dziesiątki Listy Przebojów Trójki.

SORRY BOYS intensywnie koncertują grając trasy klubowe i goszcząc na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grupa pojawiła się także na zagranicznych imprezach. Szczególne uznanie zdobyła podczas jednego z najważniejszych festiwali „The Great Escape” w brytyjskim Brighton. W tym roku SORRY BOYS pojawią się na scenie głównej festiwalu Open’er oraz wezmą udział w koncertach Męskiego Grania.

Bela Komoszyńska:
„Działanie jest zaprzeczeniem stagnacji, rozwój – synonimem życia. Żeby mieć coś nowego, ciekawego do powiedzenia innym, coś się musi przecież wydarzyć w nas samych. Ważne są też bodźce zewnętrzne. Wtedy, gdy zdajemy sobie sprawę, że coś nowego nie zachodzi tylko w naszych głowach, ale jest odczuwalne też przez innych ludzi.” (źródło: uwlonijmuzyke.pl)

Skład zespołu:
Bela Komoszyńska – wokal, instrumenty klawiszowe
Tomasz Dąbrowski – gitara
Piotr Blak – gitara, instrumenty klawiszowe
Maciej Gołyźniak - perkusjaZobacz również

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu zbierania informacji, które pomagają nam usprawnić obsługę witryny, dostosować nasze reklamy do Twoich preferencji oraz ulepszyć nasze produkty i usługi.

Zgadzając się, akceptujesz zasady dot. prywatności i plików cookies obowiązujące w niniejszej witrynie internetowej. Ustawienia cookies (w tym ich blokadę) możesz zmieniać w ustawieniach Twojej przeglądarki w każdej chwili. Tu znajdziesz szczegółowe informacje o polityką prywatności i plików cookies.